Efektowny mecz z Perłą

DSC_0319 (Kopiowanie)

Podopieczni trenera Ryszarda Dumały w piątkowe popołudnie zmierzyli się na własnym boisku z Perłą Złotokłos.

W mecz lepiej weszli goście, już w pierwszej minucie po naszym błędzie stworzyli sobie znakomitą okazję do otworzenia wyniku meczu, jednak zawodnik Perły uderzył nad bramką. W 10 minucie na bramkę uderzył Michał Milczarski, ale jego uderzenie wybronił bramkarz. Cztery minuty później świetnie spisał się Przemysław Bort broniąc uderzenie w sytuacji sam na sam. Po chwili uderzenie Mateusza Tarkowskiego wybronił bramkarz gości. W 26 minucie Bartłomiej Surmacz zagrywa przed pole karne do Marka Markiewicza, którego uderzenie minimalnie mija bramkę Perły. Pięć minut później Dawid Miciniak świetnie urwał się obrońcom, ale jego uderzenie wybronił goalkeeper Perły. Mecz stał na wysokim poziomie, walka, ambicja, wiele sytuacji podbramkowych, jednak bramek brakowało kibicom najbardziej. W 38 minucie Znicz wyszedł na prowadzenie, Artur Zawiślak zagrał długą piłkę do Mateusza Tarkowskiego ten minął obrońce i mocnym uderzeniem po rękach bramkarza piłka wpadła do siatki. Tuż przed przerwą uderzenie oddali piłkarze Perły, ale piłka przeleciała nad naszą bramką.

DSC_0233 (Kopiowanie)

Po przerwie to żółto-czerwoni mocno ruszyli do ataku, potwierdzając, że walczą o pełną pule. W 43 minucie obok bramki uderzył Tomasz Brzuska a po chwili Mateusz Tarkowski uczynił to samo. Jednak trzy minuty później podopieczni trenera Ryszarda Dumały mogli cieszyć się z podwyższenia swojego prowadzenia. Składną akcję Dawida z Bartłomiejem Roszkowskim, wykończył ten drugi, zdobywając tym samym premierowego gola w barwach Znicza. W 47 minucie z rzutu wolnego z okolic 35 metra na bramkę huknął Adrian Dumała, jednak bramkarz gości z pewnymi problemami wybronił ten strzał, który leciał pod poprzeczkę bramki. Po chwili jednak Znicz przeprowadził najładniejszą akcję wczorajszego popołudnia. Adrian Dumała minął czterech zawodników gości odegrał do Marka Markiewicza, ten szybko na prawe skrzydło do Artura Zawiślaka, który wrzucił w pole karne futbolówkę i po celnym uderzeniu Mateusza Tarkowskiego Znicz prowadził już 3:0. W 52 minucie z połowy boiska z pierwszej piłki uderzył Adrian Dumała, ale jego strzał złapał bramkarz gości. Trzy minuty później po wrzutce z rzutu wolnego goście zdobyli, jak się później okazało honorowego gola w tym spotkaniu. W 62 minucie ataki Perły szybko rozwiał Znicz. Bartłomiej Surmacz podał crossem do Dawida Miciniaka, który w krótki róg zdobył dla naszego zespołu kolejną bramkę. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu obok bramki huknął z całej siły Bartłomiej Surmacz. W 67 minucie żółto-czerwoni dobili rywala, z rzutu rożnego piłkę w pole karne wrzucił Marek Markiewicz a tam celnym uderzeniem popisał się Kacper Wielgórski zdobywając swojego premierowego gola w naszych barwach. W naszym zespole zadebiutował także Konrad Gamalczyk, którego serdecznie witamy w zespole!

Znicz Pruszków 5:1 Perła Złotokłos

Bramki: ’38,’48 Mateusz Tarkowski, ’46 Bartłomiej Roszkowski, ’62 Dawid Miciniak, ’78 Kacper Wielgórski.

Znicz Pruszków: Przemysław Bort – Tomasz Brzuska (’55 Paweł Tafliński), Kamil Kobla, Adrian Dumała, Bartłomiej Roszkowski (’60 Sebastian Folwarski) – Michał Milczarski (’51 Marcin Siedlecki), Bartłomiej Surmacz, Marek Markiewicz (’78 Konrad Gamalczyk), Artur Zawiślak (’78 Konrad Dzitkowski) – Mateusz Tarkowski, Dawid Miciniak (’75 Kacper Wielgórski).

Żółta kartka: Kamil Kobla.