Przegrana w sparingu z Legią

Znicz-GKS_Tychy__MG_5465

Zawodnicy Znicza w sparingu rozgrywanym w Ząbkach ulegli 0:4, obecnemu liderowi rozgrywek Ekstraklasy Legii Warszawa.

Od początku mocno do ataków ruszyli zawodnicy Legii, na efekty długo czekać kibicom zgromadzonym na stadionie nie dali. W 2 minucie Stojan Vranjes dograł do Łukasza Broźa, natomiast defensor zespołu z Warszawy mocno zacentrował w pole karne, gdzie Aleksandar Prijović mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później obok bramki strzeżonej przez Piotra Misztala uderzył doświadczony napastnik gospodarzy Marek Saganowski. Legia nadal atakowała nasz zespół, jednak dobrze spisywała się defensywa naszego zespołu oraz Piotr Misztal, który ratował zespół przed stratą bramki. W 33 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie, Bartosz Bereszyński dośrodkował piłkę na 11 metr, gdzie dopadł do niej Michał Masłowski pokonując Piotr Misztala. W 40 minucie rzut wolny wykonywali legioniści, ale nad bramką huknął Tomasz Brzyski. Tuż przed zakończeniem I odsłony gry dobrą akcję stworzyli żółto-czerwoni. Wprowadzony na murawę Krzysztof Kopciński uderzył sprzed pola karnego, piłkę do boku zbił Arkadiusz Malarz, doszedł do niej Mateusz Stryjewski, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów Legii.

Pięć minut po wznowieniu gry w II połowie, Legia podwyższyła swoje prowadzenie, za sprawą Guilherme. W 54 minucie rozruszał się Znicz, Paweł Kaczmarek wypuścił długim podaniem Krzysztofa Kopcińskiego, który świetnie dograł do wbiegającego Maksymiliana Banaszewskiego, ten chciał minął Radosława Cierzniaka, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę spod nóg naszego pomocnika. Znicz śmielej ruszył do ataku i częściej rozgrywał piłkę na połowie rywala. W 73 minucie sam na sam z młodym bramkarzem Znicza – Dominikiem Kalinowskim stanął Aleksandar Prijović, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania. Znicz próbował zdobyć honorową bramkę, jednak piłka po strzałach Karola Grudniewskiego i Adriana Adamczyka mijała bramkę Radosława Cierzniaka.

W meczu z obecnym liderem Ekstraklasy zagrało kilku młodych zawodników. Bramkarz z rocznika ’98 Dominik Kalinowski, pomocnik Adrian Adamczyk z rocznika ’98 i zawodnik z rocznika ’99 Bartłomiej Faliszewski. Po kontuzji w pierwszym zespole zaprezentował się Darius Jankauskas i Karol Grudniewski. Najbliższe spotkanie Znicz rozegra 2 kwietnia na wyjeździe z Polonią Bytom.

Legia Warszawa 4:0 Znicz Pruszków

Bramki: ‚2, ’73 Aleksandar Prijović, ’33 Michał Masłowski, ’50 Guilherme

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz (46, 33. Radosław Cierzniak) – 28. Łukasz Broź (46, 40. Konrad Michalak), 15. Michał Kopczyński, 47. Rafał Makowski (67, 43. Mateusz Zawal), 17. Tomasz Brzyski – 19. Bartosz Bereszyński, 16. Michał Masłowski (77, 42. Branimir Galić), 23. Stojan Vranješ, 9. Marek Saganowski, 6. Guilherme – 99. Aleksandar Prijović (77, 41. Eryk Więdłocha).

Znicz Pruszków: 1. Piotr Misztal (71, 12. Dominik Kalinowski) – 3. Michał Kucharski (77, 9. Adrian Adamczyk), 8. Arkadiusz Jędrych (61, 14. Maciej Mysiak), 5. Grzegorz Janiszewski, 20. Zawodnik testowany – 18. Paweł Kaczmarek, 10. Maciej Machalski (68, 16. Bartłomiej Faliszewski), 6. Michał Danilczyk, 4. Darius Jankauskas (46, 7. Maksymilian Banaszewski; 68, 21. Karol Grudniewski), 17. Mateusz Stryjewski (46, 19. Marcin Rackiewicz) – 13. Patryk Kubicki (32, 22. Krzysztof Kopciński; 61, 2. Rafał Włodarczyk).

Żółte kartki: Guilherme – Zawodnik testowany