2009A wygrywa turniej Kosa Cup w Konstancinie

18.12.2016 roku podopieczni trenera Artura Węski wzięli udział w halowym turnieju zorganizowanym przez MUKS Kosa Konstancin.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Znicz trafił do grupy B wraz z STF Champion, MKS Piaseczno oraz Pogonią Grodzisk  Maz.  Chłopcy pewnie zwyciężyli trzy mecze grupowe i z bilansem 9:0 awansowali do półfinału, gdzie wygrana z KS Ursus dała im upragniony  finał. W tym najważniejszym meczu przyszło Zniczowi ponownie zmierzyć się z STF Champion. Wysokie umiejętności oraz  świetna organizacja gry Championów spowodowała, że w czasie podstawowym padł remis 1:1, a o zwycięstwie Znicza zdecydowała dopiero seria rzutów karnych.  Dzięki pewnym dwóm strzałom, ale przede wszystkim, dzięki dwóm wspaniałym paradom bramkarza, wygraliśmy 2:1 i ostatecznie puchar powędrował do Pruszkowa.

Gratulacje dla trenera i całego zespołu za poświęcenie i zaangażowanie. Szczególne słowa uznania należą się chłopcom za ambitną postawę w finale, gdzie po raz kolejny potrafili odwrócić losy meczu.

Dodatkowo Mateusz Szlaga zdobył statuetkę najlepszego strzelca turnieju natomiast Oskar Maj został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Zwieńczeniem tak udanego dnia był wspólny wyjazd na stadion przy ulicy Łazienkowskiej i  kibicowanie Legii  podczas jej  meczu z Górnikiem Łęczna.

 

Skład: Mateusz Szlaga, Oskar Maj, Jan Malicki, Bruno Jędrej, Wojciech Cywiński, Dawid Wychowaniec, Bartosz Dziedzic, Adam Żaczkiewicz, Kacper Mielus, Jakub Oździński

 

Faza grupowa:

Znicz Pruszków   7 : 0   MKS Piaseczno

Bramki: Mateusz Szlaga x2, Oskar Maj, Bruno Jędrej, Wojciech Cywiński, Jan Malicki, Dawid Wychowaniec x1

 

Znicz Pruszków   1 : 0   Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Bramki: Oskar Maj

 

Znicz Pruszków   2 : 0   STF Champion

Bramki: Mateusz Szlaga x2

 

Półfinał:

Znicz Pruszków   3 : 0   KS Ursus

Bramki: Wojciech Cywiński x2, Mateusz Szlaga x1

 

Finał:

Znicz Pruszków   1 : 1   STF Champion

Bramki: Bartosz Dziedzic

Rzuty karne: 2:1

Bramki: Oskar Maj, Mateusz Szlaga

 

 

 

Zdjęcia: Albert Cywiński

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *