Znicz Pruszków 2002A vs Polonia Warszawa

W sobotnie popołudnie drużyna Znicza Pruszków, rocznika 2002A, podejmowała zespół Polonii Warszawa. W pierwszej połowie, mimo dość przeciętnej gry, udało nam się strzelić bramkę. Po rzucie rożnym, obrońcy gości, wybili piłkę w okolice 16m. Do piłki doszedł Dominik Kwiecień i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Polonii. Okazało się, że była to jedyna bramka w tym meczu, która ustaliła wynik spotkania.
Mimo prowadzenia, nie potrafiliśmy uspokoić gry, narzucić przeciwnikowi swojego stylu. Gra była chaotyczna i nerwowa. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika. Nie podejmowaliśmy prób gry 1×1. Dużo niecelnych podań i złych decyzji.
Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych zawodników. Stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, jednak żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem gola. Były momenty, w których kilkoma szybkimi podaniami gubiliśmy przeciwników, utrzymywaliśmy się przy piłce, wygrywaliśmy pojedynki 1×1.
Cieszy to, że drużyna dobrze rozpoczęła rundę wiosenną. W trzech meczach, dwa razy odnosząc zwycięstwo i raz remisując. Zawodnicy tworzą zgrany kolektyw, pokazują charakter i determinację w każdym meczu.
Jednak cały czas trzeba pracować, aby podnosić poziom umiejętności poszczególnych zawodników a co za tym idzie całej drużyny. W najbliższym czasie skupimy się na szybszym operowaniu piłką, utrzymaniu się przy piłce, celności podań oraz podejmowaniu szybkich i dobrych decyzji.