1:1 na Śląsku…!!

IMG_9821Wczorajsze zaległe spotkanie 9 kolejki II Ligi w Chorzowie zapewniło nam jeden punkt. Dzięki niemu wskoczyliśmy na 8 miejsce w tabeli. Co wydarzyło się wczoraj na Śląsku? W dużym skrócie…

Ruch spotkanie rozpoczął bardzo wysoko, szybko i agresywnie. Już w 4′ Ślązacy prowadzili 1:0. Strzelcem gospodarzy był Mateusz Bartolewski. Przez kolejne 30 minut gra toczyła się na naszej połowie. Żółto-czerwoni nie byli w stanie przejąć piłki i przebić się na stronę gospodarzy. W międzyczasie bramkarz Znicza Piotr Misztal „wyjął” trzy setki Chorzowian a tym samym stał się bohaterem wtorkowego spotkania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa była slide-znicz-misztalprzeciwieństwiem pierwszej. To Znicz przejął inicjatywę, stwarzał sytuacje, nie pozwolił przebić się gospodarzom i wyjść z kontrą. Pruszkowiacy pokazali na co ich stać i nie poddali się po bardzo słabej pierwszej połowie. Po zmianach sztabu szkoleniowego wpadł w 84′ długo wyczekiwany gol. Autorem bramki był Dariusz Zjawiński, którą zdobył raptem po dwóch minutach od pojawienia się na murawie. Asystował mu kapitan Piotr Klepczarek. Czynny udział w tym tak ważnym golu miał także najmłodszy zawodnik Znicza – Arkadiusz Pyrka.

„11” Znicza: Piotr Misztal (br), Piotr Klepczarek (kpt), Adrian Rybak, Marcin Rackiewicz, Marcin Bochenek, Mateusz Długołęcki, Przemysław Kocot, Marcin Smoliński, Patryk Kubicki, Paweł Tarnowski, Mateusz Kinast.