Świąteczna zbiórka żywności – wolontariat Znicza

22. Świąteczna Zbiórka Żywności „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół”

Wystartowała świąteczna zbiórka. W tych trzech dniach piątek, sobota i niedziela na terenie Pruszkowa jak i całej Polski, w ponad 3 tysiącach sklepów w 600 miejscowościach wolontariusze będę zbierać ofiarowaną przez państwa żywność. Ta szlachetna akcja jest organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczna wystartowała pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” i wesprze ją ponad 55 tysięcy wolontariuszy, w tym wolontariusze naszej akademii z roczników 2002 B, 2003 A i 2004 A.

Czym jest akcja i na czym najbardziej nam zależy, jak możecie do niej dołączyć? Krótkie wprowadzenie jak i podsumowanie poniżej:

Świąteczna Zbiórka Żywności
To już utarty zwyczaj, że co roku w grudniu na terenie Pruszkowa i w gminach Powiatu Pruszkowskiego odbywa się świąteczna zbiórka żywności. Jak zwykle, zbiórka podzielona jest na dwa etapy:
– pierwszy, mieści się w zakresie działań Banku Żywności SOS w Warszawie, w dniach 30
listopada – 2 grudnia
– drugi, odbywa się w ramach Akcji Charytatywnej „Zostań św. Mikołajem” koordynowanej
przez Hufiec Pruszków (już po raz trzynasty), w dniach 3 -19 grudnia.

plakat-mikolaj-2018-1-96
W akcję zaangażowani są harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Sportowego ZNICZ, wolontariusze ze szkół oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Pruszkowa.
W sklepach, które zadeklarowały współudział w akcji, do przygotowanych koszy będzie można składać artykuły spożywcze. Wolontariusze przyjmować będą:
· kasze, ryż, makaron;
· słodycze i bakalie;
· napoje, soki;
· przetwory warzywne i owocowe;
· konserwy mięsne;
· olej;
· produkty dla dzieci;
· inne produkty długoterminowe.
Zebrana żywność będzie posortowana w magazynie. Wolontariusze przygotują paczki, które trafią do domów osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej w dniu 19 grudnia.
Już teraz dziękujemy wszystkim Darczyńcom za hojność i gest serc!

kliknij —–> LINK do akcji 

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *