Number One Cup – U13

W dniach 30-02.12.2018r. drużyna 2006A wzięła udział w najlepiej obsadzonym turnieju w kategorii u13 w Europie – Number One Cup.
Turniej odbył się w Gdańsku, a udział w nim, wzięły 24 zespoły z całej Europy i Polski, w tym, między innymi:
– Juventus Turyn
– Everton
– Inter Mediolan
– PSG
– West Ham
– Bayer Leverkusen
– Sparta Praga
– Feyenoord Roterdam
– Zagłębie Lubin
– Śląsk Wrocław
– Wisła Kraków
number one cup
 
Nasz zespół trafił do grupy C:
Znicz Pruszków 0:3 Inter Mediolan
Znicz Pruszków 2:0 Sheffield United (Tomczak, Wójcik)
Znicz Pruszków 1:1 Zagłębie Lubin (Banaszek)
Znicz Pruszków 0:2 Sparta Praga
Znicz Pruszków 2:0 AP Reissa (Kuśmider, Banaszek)
 
Uzyskane wyniki, pozwoliły zająć 4 miejsce, za trzecim Zagłębiem, które wyprzedziło nasz zespół, tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.
 
W następnej fazie trafiliśmy na drużynę Jaguara Gdańsk i po bardzo dobrej grze, musieliśmy jednak uznać wyższość drużyny z Gdańska, która jedyną bramkę w meczu, zdobyła po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym.
Znicz Pruszków 0:1 Jaguar Gdańsk
 
W ostatnim meczu zmierzyliśmy się, z jednym, z najlepszych zespołów, w tej kategorii wiekowej w naszym kraju. Po dobrym początku i szybko zdobytej bramce, prowadziliśmy ze Śląskiem Wrocław 1:0. Jednak proste błędy w obronie i po raz kolejny, niefrasobliwość pod bramką rywala, sprawiły, że nasza drużyna zeszła z boiska pokonana.
Znicz Pruszków 1:3 Śląsk Wrocław (Gniadzik)
 
Podsumowując, na koniec turnieju zostaliśmy sklasyfikowani na 16 miejscu. Jednak nie wynik jest najważniejszy, a sama możliwość uczestniczenia, w tak silnie obsadzonym turnieju. Nasi zawodnicy mieli możliwość zmierzenia się z rówieśnikami, grającymi w najsilniejszych europejskich i polskich akademiach. Mecze z rówieśnikami, posiadającymi tak zaawansowane umiejętności techniczne, taktyczne i motoryczne, na pewno zaprocentują na przyszłość i będą bodźcem do jeszcze bardziej zmożonej pracy na treningach.

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *