95 lat minęło jak jeden dzień..

IMG_7961Rok 2018 zakończyliśmy uroczystą galą jubileuszową z okazji 95 – lecia istnienia Miejskiego Klubu Sportowego Znicz. To był wyjątkowy rok! Nie tylko dzięki obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale przede wszystkim dzięki wspomnieniom. I tak cały rok wspominaliśmy tych, dzięki którym Znicz jako sportowa formacja został powołany do życia, a także tych którzy na całe życie i jeden dzień dłużej zapisali się na kartach historii tego miejsca – zawodników i działaczy. 

Minionych 95 lat to piękna historia piłki nożnej na Mazowszu, wspaniali wychowankowie począwszy od Witolda Wypijewskiego, Jacka Gmocha przez Ryszarda Szymczaka, Radosława Majewskiego, Arkadiusza Jędrycha czy samego Roberta Lewandowskiego, który dopiero w barwach Znicza stał się królem strzelców II i III ligi, a jego kariera nabrała światowego rozpędu. MKS Znicz to jedna z największych piłkarskich akademii w Polsce, a poza młodzieżą dwie drużyny seniorskie w II i IV lidze.

IMG_8026Pięć lat temu uroczyście obchodziliśmy 90 – lecie Klubu. Przez minionych 5 lat wiele się wydarzyło, wiele zmieniło. Były wzloty i upadki, ale wciąż nie zmieniło się jedno – ludzie. To dzięki Wam kibicom, działaczom, darczyńcom, mieszkańcom i rodzicom, dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu jesteśmy dziś tu gdzie jesteśmy. Nadal gramy na szczeblu centralnym, nasza Akademia z roku na rok liczy coraz więcej uczestników, już dziś to ponad 1000 dzieci, realizujemy coraz to nowsze projekty pozwalające na rozwój naszej jak i zamiejscowej młodzieży, współtworzymy projekt klas sportowych, dbamy o najmłodszych poprzez akcje Pierwszy Krok i bezpłatne turnieje. Mamy czym się pochwalić i chcemy jeszcze więcej. Dlatego w sobotę 29 grudnia w zacnym gronie świętowaliśmy te małe i duże sukcesy. 

IMG_7969Część oficjalna, którą poprowadził znakomity dziennikarz i komentator sportowy Bożydar Iwanow, była pełna wzruszeń i gorących uścisków. Odznaczeniom i gratulacjom nie było końca. Do grona zasłużonych dla Klubu z każdej dziedziny sportowej podlegającej pod MKS należy wiele wspaniałych osobistości. Niektórzy to legendy koszykarskie czy hokejowe, a niektórzy to współcześni zawodnicy, chociażby piłkarscy. Odznaczenia przyznał zarówno Polski Związek Piłki Nożnej jak i osobiście sam Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Po części oficjalnej odbył się uroczysty bankiet, dzięki któremu nasi goście mogli zatracić się we wspomnieniach, odświeżyć dawne znajomości ale i wspólnie pomyśleć nad dalszym rozwojem naszego Klubu z myślą o mieszkańcach miasta Pruszków.

IMG_8054Bardzo dziękujemy za objęcie patronatem i wszelkie wsparcie Prezydentowi Miasta Pruszków oraz Staroście Pruszkowskiemu. Podziękowania należą się także naszym sponsorom! Dziękujemy za wspólne tworzenie historii MKSu, za zaufanie i Wasze serca! Do zobaczenia za kolejnych pięć lat!

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego Facebook’a 🙂

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *