Coraz bliżej do rundy wiosennej..

JM_fotofb_052DSC_6931W miniony weekend ruszyła runda wiosenna w rozgrywkach Ekstraklasy. Nasza liga startuje dwa tygodnie, w pierwszy weekend marca. Pierwszą, inauguracyjną kolejkę rundy wiosennej Znicz rozegra na swoim stadionie. Żółto-czerwoni będą podejmować Pogoń Siedlce, która rundę jesienną zakończyła na miejscu 14 – jedno oczko nad czerwoną strefą. Zanim jednak rozpoczniemy nową rundę i rozegramy 22 kolejkę sezonu 2018/2019 trochę informacji z życia naszej drużyny w okresie przygotowawczym.

Jak pisaliśmy, nasi piłkarze miesiąc luty rozpoczęli od zgrupowania – Miętne 2019. Obydwa spotkania towarzyskie rozegrane na obozie dały zwycięski wynik naszej drużynie. Po tygodniu intensywnej pracy, testów i analiz, zawodnicy wrócili do Pruszkowa by trenować na swoich obiektach. W tym czasie sztab szkoleniowy testował kolejno przyjeżdżających do Pruszkowa zawodników. Już dziś wiemy, że conajmniej dwóch nowych piłkarzy zasili seniorski zespół Znicza. Ich sylwetki przedstawimy niebawem. Jednak to jeszcze nie koniec poszukiwań. Na ostateczne decyzje trzeba jeszcze trochę poczekać. 

W sobotę (16.o2.2019 r.) pierwszy zespół MKS rozegrał kolejny mecz towarzyski. Sparingpartnerem żółto-czerwonych była Unia Skierniewice – zespół z pierwszej piątki w trzecioligowej tabeli. Spotkanie w porównaniu z poprzednimi meczami było mocno wyrównane, o czym na samym końcu świadczył sam wynik. Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramkę dla Znicza zdobył w 22′ Arkadiusz Pyrka oraz w 63′ z rzutu karnego Maciej Machalski. W sparingu zagrali także testujący się zawodnicy. 

Najbliższy sparing 22.02.2019 r. o godzinie 12:00, Znicz towarzysko podejmie Polonię Warszawa. Godzina meczu może ulec zmianie, o czym będziemy informować poprzez fb i kalendarz wydarzeń (strona główna). 

Zapraszamy kibiców, pogoda w Pruszkowie ma być iście słoneczna, więc miło będzie się spotkać!

Do zobaczenia!

 

 

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *