Koniec sezonu 2018/2019 – podsumowanie

W niedzielę 2 liga PZPN zakończyła sezon 2018/2019. Sezon pełen emocji w niejednym Klubie, w niejednym krańcu Polski. To był gorący okres w polskiej piłce nożnej. Nie tylko pod względem samych meczy ale szeregu zmian personalnych w wielu Klubach, zmian u władz czy chociażby problemy z licencjami i przeciągającymi się remontami stadionów.

Gdy w niedzielę padł ostatni gwizdek, znaliśmy rozstrzygnięcia II ligi w sezonie 2018/2019. Na trzecim miejscu znalazł się zespół, który wywalczył sobie awans na zaplecze ekstraklasy jest PGE GKS Bełchatów. Awans do I ligi rozstrzygał się także między zespołami z Bełchatowa i Torunia. Bełchatowianom do sukcesu wystarczało zwycięstwo z Błękitnymi, zaś Elana musiała wygrać z Olimpią Elbląg i liczyć na potknięcie PGE GKS Bełchatów. Tymczasem toruńscy gospodarze na własnym boisku niespodziewanie przegrali z Olimpią 1:2, a PGE GKS Bełchatów bezbramkowo zremisował w Stargardzie. I tak z awansu mógł cieszyć się zespół trenera Artura Derbina.

Radość z gola w meczu domowym – Znicz Pruszków

Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu znów w życie wejdą zaakceptowane przez PZPN baraże o grę w I lidze. W myśl regulaminu drużyny, które na koniec sezonu 2019/2020 zajmą w tabeli miejsca 3-6, wezmą udział w barażach o awans do Fortuna I ligi. Baraże będą rozgrywane według tego samego modelu co baraże o grę w Lotto Ekstraklasie. 

I runda (6 czerwca 2020) 
3. drużyna II ligi – 6. drużyna II ligi 
4. drużyna II ligi – 5. drużyna II ligi 

Finał (10 czerwca 2020)

Zarówno w I rundzie, jak i w finale barażów o wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje jeden mecz, którego gospodarzem będzie drużyna sklasyfikowana wyżej w tabeli II ligi. Do Fortuna I ligi poza zwycięzcą barażów awansują bezpośrednio mistrz i wicemistrz II ligi. Nie zmieniają się zasady spadku z II ligi – spadać będą nadal cztery ostatnie drużyny w tabeli.

MKS Znicz na koniec minionego sezonu uplasował się na 8 miejscu w ligowej tabeli z sumą 46 punktów. Środek tabeli, a nawet ciut wyżej to bardzo dobra pozycja. Zawodnicy mogli czuć się bezpiecznie i spokojnie łapać punkty w rywalizacji Pro Junior System, gdzie dziś znajdują się na 5 miejscu. Na oficjalne wyniki i saldo finansowe wygrane w tym sezonie jeszcze trzeba poczekać, co nie zmienia faktu, że MKS jest w czołówce. Co dalej czeka zawodników Znicza? O tym już niebawem opowie nam sztab szkoleniowy.

I zespół Znicz Pruszków – „cieszynka” po zwycięskim meczu

Dziękujemy piłkarzom za emocje minionego sezonu, szkoleniowcom w poświecony czas i trud pracy, zarządowi klubu za decyzje, które pozwoliły znaleźć się drużynie w tym a nie innym miejscu i wypromować kolejnych wychowanków, a przede wszystkim podziękowania dla kibiców! Do zobaczenia w 2 lidze PZPN w sezonie 2019/2020!

Kibice MKS Znicz – sezon 2018/2019

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *