1. kolejka 2 ligi PZPN – wygrywamy w Katowicach!

Chyba nikt nie spodziewał się tak wysokiej wygranej, a na pewno nie kibice i działacze GKS Katowice. Zapowiedzi dzisiejszego spotkania przy Bukowej były jasne i głośne, co przypomnieli sami komentatorzy podczas transmisji na żywo: GKS chce wygrać by stać się liderem po pierwszej kolejce. Co się stało, że tak się nie stało? Nic, Znicz zasłużenie wygrał mecz i pokazał, że jest gotowy do ligi.

Martin Baran, Robert Obst, Peter Drobnak, Paweł Moskwik (gol 27′), Mateusz Zawal i Karol Noiszewski

Choć początek pierwszej połowy był delikatnie mówiąc tragiczny, to role po kwadransie się odwróciły. GKS od pierwszych sekund zdominował żółto-czerwonych, rozpoczął pojedynek bardzo wysoko, na szczęście naszą bramkę doskonale bronił Gradecki, który w tym spotkaniu stanął na wysokości zadania i był jednym z najlepszych zawodników dzisiejszego spotkania. Swoją formę w oknie Znicza utrzymał do ostatniego gwizdka głównego arbitra. Po pierwszej bramce zdobytej przez Pawła Moskwika w 27′ Znicz przejął stery. Nie pozwolił już sobie na przejęcie kontroli przez gospodarzy i ruszył z atakami na bramkę Mrozka. Doświadczenie żółto-czerwonych zaowocowało karnym i celnym strzałem Macieja Machalskiego w 36′.

Maciej Machcalski (kpt)

Niecałe 10 minut później bramkę na miarę stadionów świata zdobył w 43′ Patryk Czarnowski. Mocne, dokładne a przede wszystkim celne uderzenie wzbudziło strach w gospodarzach i zakończyło pierwszą połowę wynikiem 0:3.

Po przerwie równie dobrze, choć przez chwilę zrobiło się groźnie pod bramką Znicza i niestety, ale tym razem Gradecki przegrał ze strzałem gospodarzy. Dla Katowic w 63′ bramkę zdobył obecnie tam grający wychowanek Znicza Pruszków – Arkadiusz Jędrych. Gospodarze mieli jeszcze kilka szans na zdobycie goli, lecz wspomniany wcześniej bramkarz pruszkowskiej drużyny nie dopuścił by piłka trafiła w światło bramki.

Wygrał lepszy, gratulacje!

Bartłomiej Gradecki – bramkarz

Skład:

1. Bartłomiej Gradecki – 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 16. Martin Baran, 13. Peter Drobňák – 19. Marcin Rackiewicz (78, 14. Mikołaj Szymański), 8. Karol Noiszewski (69, 3. Robert Obst), 10. Maciej Machalski, 11. Paweł Moskwik (67, 21. Paweł Tarnowski) – 2. Patryk Czarnowski, 9. Dariusz Zjawiński. 

żółte kartki: Michalski, Baran 

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *