Mecz inauguracyjny sezon 2019/2020 w Pruszkowie – Znicz zwycięża 4:1 i jest liderem 2 ligi.

Ach! Co to był za mecz, co za emocje! Takiego wyniku końcowego chyba nikt się nie spodziewał, na pewno nie krytycy 🙂 To był ciężki mecz, ciężki, bo w głowach tylko zwycięstwo by nie zmarnować dobrego początku i wygranej z 1. kolejki 2 ligi PZPN. Udało się! A nawet lepiej i wyżej niż mogliśmy sobie zamarzyć.

Składy Znicz Pruszków vs Stal Stalowa Wola

Pierwsza połowa zupełnie nie pomyśli Znicza. Kilka groźnych akcji przy bramce Gradeckiego odbierało dech na trybunach, aż w końcu padł pierwszy gol! Niestety nie dla pruszkowskich gospodarzy. W 37′ czyli do szatni zaczęliśmy przegrywać 0:1 ze Stal Stalowa Wola. To jednak był dla żółto-czerwonych ważny mecz, grali dla drugiego trenera, który pogrążony w żałobie nie mógł ich wspierać. Osłabiony sztab szkoleniowy musiał stanąć na wysokości zadania i w przerwie zdopingować zespół, by stracona bramka tuż przed przerwą nie zaważyła na wyniku końcowym. I tak też się stało.

Bartłomiej Gradecki – bramkarz Znicz Pruszków

Druga połowa rozpoczęła się fenomenalnie! Już w 47′ Paweł Moskwik był tam gdzie powinien i zaserwował pierwszą bramkę! Tuż po nim, bo ledwie cztery minuty później wynika na 2:1 poprawił w 51′ Karol Noiszewski. Stalówka coraz bardziej odsłaniała swoją bramkę, a Znicz skupiał się na obronie i dowiezienia wyniku do końca. Ale nie! To jeszcze nie koniec. Zjawiński nie wykorzystał pewniaka, miał setkę, która mogła podnieść wynik na 3:1, lecz nic straconego. Gdy sędzia główny ukarał kartka po kartce zawodników gospodarzy i gości Patryk Czarnowski oddał w 81′ strzał na bramkę zapewniając mocną przewagę swojej drużynie. Na trybunach radość, na ławce rezerwowych jeszcze większa, mecz układa się pod gospodarzy, ale i tym razem to jeszcze nie koniec! Do akcji wkracza ponownie Dariusz Zjawiński, który wcześniej nie wykorzystał sytuacji i poprawia swój strzał, tym razem celnie i ledwie minutę przed końcem spotkania strzela na 4:1.

Podziękowania dla kibiców

Kolejne spotkanie liderzy zagrają na wyjeździe. Już 10 sierpnia o godzinie 15:00 podejmie ich Resovia, która w ostatnich dwóch kolejkach zdobyła 4 punkty. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i śledzenia transmisji online!