4. kolejka i 3 zwycięstwo – triumf na siedleckiej Pogoni!

Gdy tydzień temu Pogoń pokonywała Legionovię na ich własnym boisku, nikt nie wiedział czego będzie można się spodziewać po spotkaniu na siedleckim stadionie. Zaskoczenie? A może silna drużyna i przeogromna chęć powrotu do 1 ligi?

Znicz Pruszków w sezonie 2019/2020

Znicz wygrał na Pogoni 0:1. Strzelcem dla żółto-czerwonych jak się okazało zwycięskiego gola już w 35′ był Dariusz Zjawiński, notabene były zawodnik siedleckiego klubu.

Choć Pogoń mocno rozpoczęła sobotnie spotkanie i za wszelką cenę próbowała popsuć plany na obronę w Zniczu to zabrakło jej precyzji i dokładności. Pruszkowska obrona w tym sezonie na medal – taka jakiej brakowało. Choć w trakcie pierwszej połowy nastało małe zamieszanie i obydwie drużyny walczyły o swoje prawo do rzutu z autu, Znicz nie dał się ponieść emocjom i kilka minut później Zjawiński strzałem z pokaźnej odległości zdobył bramkę Pogoni. Do przerwy wynik się nie zmienił, a tuż po 15 minutowym odpoczynku zawodnicy Pogoni znów probowali przebić mury żółto-czerwonych obrońców. Poza nimi po raz kolejny popisał się nasz bramkarz – Bartłomiej Gradecki. MKS tuż przed końcem spotkania miał szansę na podniesienie wyniku do 0:2 – niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Chwile później, w doliczonym czasie gry po dotknięciu przez jednego z naszych zawodników piłki ręką arbiter wskazał na jedenasty metr. Do karnego podszedł kapitan Pogoni – Adrian Pazio, który pudłował i mimo tak dużej szansy nie zmienił wyniku co pozwoliło na triumf naszej drużynie.

W środę 21 sierpnia o godzinie 19:00 Znicz podejmie Gryf Wejherowo. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny przy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie! Przypominamy, że członkowie Akademii MKS Znicz Pruszków wraz z opiekunem wstęp darmowy!