Totolotek PP: Wylosowano pary I rundy – z kim zagra Znicz?

Dziś w siedzibie PZPN odbyło się losowanie par I rundy Pucharu Polski. Mecze fazy pierwszej będą rozegrane w dniach 24, 25 oraz 26 września. Runda I Pucharu Polski to 64 drużyny, a w nich: czterech zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2018/2019, 18 zespołów I ligi z sezonu 2018/2019 a także 10 zespołów II ligi z sezonu 2018/2019.

MKS Znicz Pruszków w dzisiejszym losowaniu trafił na Chełmiankę Chełm, która jest obecnie w III lidze.

Gospodarzami meczów I rundy są drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2019/20. W przypadku meczów z udziałem drużyn z tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły wylosowane jako pierwsze. W sytuacji, gdy jedną parę utworzą drużyny PKO Ekstraklasy, z których jedna wywalczyła w ubiegłym sezonie awans do europejskich pucharów, gospodarzem meczu będzie drużyna uczestnicząca w tych rozgrywkach. 

Pary kolejnych rund wyłonią odrębne losowania. Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Mecze będą transmitowane na antenie Polsatu Sport. 

Dzisiejsze losowanie TUTAJ

Zacznij dyskusję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *