Przegrywamy z Łęczną 1:2 – spadek w tabeli na 5 miejsce

Dariusz Zjawiński z dziennikarzem TVP 3

Choć niedziela słoneczna, a Znicz zapowiadał się w całkiem dobrej formie to niestety, ale 3 punkty wyjechały z Pruszkowa..

Górnik Łęczna od pierwszych minut pierwszej połowy zdominowała naszych gospodarzy. I choć goście zaczęli mecz bardzo wysoko, tak wynik otworzyli żółto-czerwoni. Pierwszą i jak się później okazało ostatnią bramkę dla Znicza podczas dzisiejszego meczu zdobył Maciej Machalski. Kapitan MKSu w 12′ otworzył wynik spotkania, które w dalszej części nie szczędziło emocji dla jednej i drugiej drużyny.

I gdy po mału zbliżał się koniec pierwszej połowy, a ławka trenerska Znicza zaczynała łapać oddech tak Robert Obst faulował gracza gości w polu karnym, co zakończyło się celnym strzałem z 11 metra w wykonaniu Pawła Wojciechowskiego. Rzut karny w 38′ wyrównał wynik na 1:1 i tak zakończyła się pierwsza połowa. I choć sytuację ratował Paweł Tarnowski i trafił do bramki gości to sędział odgwizdał spalonego.

W przerwie meczu wywiadu udzielił Dariusz Zjawiński, były zawodnik ekstraklasy, doświadczony piłkarz, który już kolejny sezon zasila szeregi Znicza. Podkreślił, że zabrakło drużynie dokładności i faul Obsta to ewidentnie błąd drużyny, choć zaznaczył, że ma nadzieję, że po przerwie Znicz wróci jeszcze lepszy niż w minionych spotkaniach.

Nie udało się. Goście silni i zmotywowaniu po zdobyciu wyrównującego gola zdecydowanie rozpoczęli drugą połowę. Choć Znicz miał szansę i na bramkę Górników oddał kilka strzałów, między innymi przez Machalskiego, były one jednak niecelne. Pruszkowianom zabrakło precyzji w wykończeniu akcji, pojawiło się zbyt wiele niecelnych podań co szybko i sprytnie wykorzystywali przeciwnicy. Ponadto gdyby nie czujność Gradeckiego, bramka Znicza mogłaby przyjąć zdecydowanie więcej goli ze strony przyjezdnych.

👥 Skład Znicza:
1. Bartłomiej Gradecki – 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 18. Martin Baran, 13. Peter Drobňák – 19. Marcin Rackiewicz (83, 8. Michał Suchanek), 3. Robert Obst (82, 99. Karol Noiszewski), 10. Maciej Machalski, 11. Paweł Moskwik (87, 16. Krystian Tabara), 20. Paweł Tarnowski – 9. Dariusz Zjawiński.

⚽️ Maciej Machalski 12

Kolejne spotkanie Znicz zagra na wyjeździe. Rywalem 10. kolejki 2 ligi PZPN będzie Skra Częstochowa! Mecz zostanie rozegrany w Częstochowie 21 września o godzinie 16:00.