Punkty na wagę złota! Znicz 2:1 Resovia

W niedzielę 1 grudnia podopieczni trenera Piotra Mosóra podejmowali na swoim boisku Resovię. Goście z Rzeszowa, którzy są mocnym przeciwnikiem 2 ligi nie pokonali żółto-czerwonych i nie wywieźli 3 punktów z Pruszkowa. Udało się! Drużyna zdobyła punkty na wagę złota, potrzebne niczym jak powietrze.

Po zmianach w sztabie szkoleniowym Znicza niewielu liczyło na jakiekolwiek „plusy” jeszcze w tym roku. Tym bardziej, że pruszkowscy mieli przed sobą 4 mocnych rywali, w tym do rozegrania już 3 kolejki z rundy wiosennej. Czy zaskoczyli swoich kibiców? Na pewno! MKS kończy rundę i rok 2019 na 9. miejscu w ligowej tabeli z sumą 27 punktów.

Pierwsza połowa – obrona. Zespół taktycznie ustawiony przez trenera Mosóra, co można było zauważyć nie odsłaniał się przed swoimi gośćmi. Zadaniem piłkarzy było nie dać się przebić rzeszowianom do bramki Misztala. I tak zgodnie z planem zawodnicy do szatni udali się z zerowym remisem.

Druga połowa to już możny atak. Pierwsze 20 minut gry żółto-czerwonych zaskoczyło Resovię. Przeciwnicy nie wiedzieli co się dzieje i czego mogą spodziewać się po pruszkowskich gospodarzach. I tak wpadły dwa gole. Pierwszy podyktowany przez Karola Noiszewskiego w 54′ i drugi za sprawą Dariusza Zjawińskiego w 59′. Choć była szansa na więcej – nie udało się. Goście zdobyli jednego gola, gra się uspokoiła a mecz zakończył wynikiem zwycięskim dla Pruszkowa – 2:1.

Do 15 grudnia zespół seniorów będzie trenował, potem chwila przerwy na odpoczynek i święta. Treningi zostaną wznowione 9 stycznia 2020. W międzyczasie jeszcze dwa sparingi. Jeden z warszawskim Ursusem planowany na 11 grudnia, a drugi wewnętrzny z pierwszymi testowanymi zawodnikami.

W styczniu piłkarze wyjadą na obóz, a o sparingach zaplanowanych na przerwę przed rudną wiosenną poinformujemy niebawem.

∼ Dziękujemy za wsparcie, wspólne kibicowanie i sportowe emocje! Do zobaczenia wiosną! ∼