Dzieje się na Stadionie Znicza

Hala Piłkarska 

 

Obiekt należy do hal sportowych  zaliczanych do wielkokubaturowych, co w  tym  przypadku  oznacza możliwość umieszczenia  np.  czterech  boisk  do siatkówki jednocześnie obok siebie. Jest to bardzo przydatne przy rozgrywaniu turniejów  wielomeczowych.   Atutem  hali  jest  drewniany parkiet ułożony na tzw. konstrukcji pływającej, zaliczany do nieurazowych.  Na  widowni  może  wygodnie  zasiąść 3 000 widzów na dwóch przeciwległych trybunach.  Dla potrzeb organizacji imprez nie sportowych, można umieścić na parkiecie dużą scenę z dodatkowym  1 000 miejsc  do siedzenia lub stoły bankietowe, przy których może usiąść  około   800   osób.   Hala   jest   wyposażona   w  sprawnie działającą   cichą   wentylację   mechaniczną   z   funkcją dogrzewania,   co   gwarantuje   komfort   przebywania  w obiekcie zarówno zimą jak i latem.

Obiekt  posiada  własne awaryjne zasilanie elektryczne, jest   wyposażony   w   system   monitoringu   zgodnego   z wymaganiami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz  jest  przystosowany  do  prowadzenia  bezpośrednich transmisji telewizyjnych.

Stadion Znicza

 

Stadion ulokowany jest w południowej części terenu w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Potulickich, od którego oddziela go rzeka Utrata. Pełnowymiarową płytę boiska (105 m x 68 m) odgradza od reszty terenu trybuna, która może gościć 1 877 osób. Boisko zostało wyposażone w instalacje drenażu, nawadniania i podgrzewania, co gwarantuje spełnienie wymagań UEFA oraz grę w terminach wczesnowiosennych i późnojesiennych. Stadion został wyposażony w oświetlenie o natężeniu światła 2400 lx, co gwarantuje możliwość prowadzenia bezpośrednich transmisji telewizyjnych w technologii HD.

  Stadion jest miejscem rozgrywek na poziomie II ligi PZPN, jako obiekt GOSPODARZY, wykorzystywany przez MKS „ZNICZ Pruszków”.

źr. tekstów – MZOS Pruszków